Toshkent viloyatida inspektorlarning hayotiga tajovuz qilinganligi yuzasidan jinoyat ishi qo‘zg‘atildi
03.
11:36
4667
Avvalroq Toshkent viloyati Sirdaryo daryosining oʻng qirgʻogʻida reyd tadbirini o‘tkazayotgan Sirdaryo suv havzasi shoʻbasi inspektorlari hayotiga tajovuz qilingani haqida xabar bergandik.
Taqiqlangan qurollar yordamida baliq ovlayotgan brakonyerlar inspektorlar D. Zohidov va T. Bo‘riyevlarni suvga cho'ktirishga harakat qilib, keyin voqea joyidan qochib ketishgandi. Holat yuzasidan kerakli hujjatlar viloyat IIB va viloyat prokuraturasiga yuborilgandi.
Toshkent viloyati Oqqo‘rg‘on tumani Tibbiyot birlashmasi ma'lumotiga ko‘ra, inspektor T. Bo'riyevning badanida "o‘ng va chap oyoq son orqa yuzalari yumshoq to'qimalari lat yeyishi, qontalashlar, o'ng qo'l kaft orqa yuzasi yumshoq to'qimalari lat yeyishi" kabi tan jarohatlari aniqlangan.
Oqqo'rg'on tuman prokuraturasining xabar berishicha, holat yuzasidan JKning 219-moddasi 2-qismi bilan jinoyat ishi qo‘zg‘atilib, fuqarolar I. L. va Yu.L. jinoyat ishida gumondor sifatida qo‘lga olindi. Ayni damda dastlabki tergov harakatlari olib borilmoqda.

В Ташкентской области возбуждено уголовное дело в связи с покушением на жизнь инспекторов
Ранее мы сообщали (https://t.me/ecogovuz/45064) о том, что инспекторы Сырдарьинского водобассейного филиала, проводившие рейд на правом берегу реки Сырдарья в Ташкентской области, подверглись нападению.
Браконьеры, ловившие рыбу с использованием запрещенных средств, попытались утопить инспекторов Д. Зохидова и Т. Буриева, а затем скрылись с места происшествия. Необходимые документы по данной ситуации были направлены в УВД Ташкентской области и областную прокуратуру.
По информации Медицинской ассоциации Аккурганского района Ташкентской области, на теле инспектора Т.Буриева выявлены повреждения мягких тканей, а именно «выявлены травмы задней поверхности бедра и левой голени, гематомы, резаные раны тыльной поверхности ладони правой руки».
По информации Аккурганской районной прокуратуры, возбуждено уголовное дело по ч. 2 ст. 219 УК РУз. В качестве подозреваемых задержаны граждане И.Л. и Ю.Л. В настоящее время проводится предварительное расследование.